Статті

Всі статті магазину Lelekan (Лелекан) Настільні ігри
06.11.2023

 Світ потребує більше настільних ігор, породжених документальними фільмами про природу. Гадаю, не завадило б і дизайнерам частіше приміряти тематику ворогуючих створінь до своїх ігор. Kelp — це перша авторська робота Карла Робінсона, розроблена та опублікована спільно з Wonderbow Games. Глибоко асиметричний за дизайном, Kelp протиставляє акулу проти кальмара серед водоростей, гра в кішки-мишки для двох гравців. Створення колоди проти створення мішка. Карти проти кубиків. Lego (принаймні на мить) проти Mahjongg. ВОСЬМИНІГ Гра в кальмара — це гра на виживання. Ліс водоростей поділено на сітку 3 × 3, кожна з яких містить плитку, що стоїть обличчям до гравця-кальмара. Одна плитка - це кальмар. Інші плитки це мушлі, пастки та (потенційно) їжа для кальмарів.  Гравці обирають дві дії в будь-якій комбінації: зіграти карту, повернути карту до ліміту руки або скинути, щоб приховати відкриту плитку. Кожна картка має вартість розкриття. Дії включають навчання (додавання карток до колоди), заміну сусідніх плиток, випадкове перемішування плиток, приховування плиток і їжу. У кальмара дві цілі: пережити та/або з’їсти. Якщо акула виснажується в полюванні, то кальмар перемагає. Вживання всіх чотирьох варіантів їжі також призводить до миттєвої перемоги кальмара. Однак, щоб поїсти, гравець із щупальцями має спочатку додати картку з їжею та плитку до гри за допомогою навчання, а потім, з’ївши, показати місцезнаходження кальмара та їжі. Кожна споживана їжа додає сили, створюючи всю мотивацію, необхідну для зняття напруги.   Окрім скритності, єдиною зброєю кальмарів є пастки. Якщо акула коли-небудь виявить пастку, це матиме наслідки, які впливатимуть на стан поля. Пастки теж можна отримати шляхом навчання. АКУЛА Ходи акули трохи більш процедурні, але також досить прості. Зубастий дістає з мішка два кубики, які кидає та використовує. Сині кубики, розміщені вздовж ліній руху, представляють течії, які рухають акулу за межі..

Детальніше
27.10.2023

 Age of Wonders: Planetfall (2022, Arcane Wonders) — настільна гра, заснована на однойменній відеогрі. Відеогра (доступна на ПК та всіх основних консолях) є цивілізаційною грою в стилі 4X; як частина серії Age of Wonders, Planetfall є версією цієї сімейства відеоігор про дослідження космосу. Мені сказали, що масштаби грандіозні — я не грав у цю відеогру — і Planetfall робить те, що роблять усі чудові «цивілізаційні» ігри, дозволяючи гравцям вести імперії в космічні бої, вести дипломатію з іншими видами, налаштовувати лідерів і підрозділи, і робити цілу купу інших речей, які мені здаються епічними. Age of Wonders: Planetfall (настільна гра) настільки неймовірно спрощена, що їй слід аплодувати за її простоту. Настільна версія Planetfall — це 20–40-хвилинна гра зі збором карток із підрахунком балів у європейському стилі та невеликими бонусами для кожної ігрової фракції, якщо вони складатимуть певні типи карт. «Обкладинка виглядає досить епічно», — пожартувала моя дружина перед нашою першою грою з двома гравцями. І обкладинка ДІЙСНО виглядає досить епічно — здається, вона зображує гру, яка виглядає так, ніби це буде Mass Effect для настільного ПК. Це не так, але я думаю, що Planetfall досягає того, чого намагається досягти. Я не впевнений, що ви захочете зіграти в цю гру після перших кількох разів, коли ви отримаєте її до свого столу.ТУТ ВСЬОГО ТАК БАГАТО  Age of Wonders: Planetfall — це гра з драфтом карток для 2-6 гравців (ну, здебільшого), яка складається з 14 ходів протягом семи раундів. Кожен гравець бере на себе роль лідера фракції з відстеженням рахунку гравця, очок досвіду, сили та енергії. Останні два треки є витратними ресурсами, тож ви будете переміщувати ці трекери туди-сюди під час гри. Очки досвіду ніколи не зменшуються і коливаються від 0 до 10 очок. Досвід корисний головним чином у боротьбі з ворожими фракціями, представленими тут у формі карток. Після того, як для кожного раунду буде створено невеликий ринок..

Детальніше
03.09.2023

 Одна з найстаріших франшиз комп'ютерних бос-батлерів вирішила переїхати в настільний формат. Що ж із цього вийшло? У MHW:TB є два режими гри. У режимі арени група мисливців (вибраних вами, із заздалегідь підібраним екіпіруванням) один раз бореться з вибраним монстром. Але основний режим гри — кампанія, в ході якої ви полюєте безліч монстрів, а в кінці стикаєтеся з супербосом. Іншими словами, це бос-баттлер на кшталт Kingdom Death: Monster, Townsfolk Tussle і т. д. До 4 мисливців у кооперативі борються з керованими картками ІІ монстрами, перетворюючи кращі тушки вбитих в екіпірування, щоб битися з ще сильнішими монстрами. Компанія бази триває 25 днів (довше, якщо додати доповнення або скомбінувати дві бази), але одне полювання зазвичай займає трохи менше години, тому за 2 години гри можна відіграти 2-3 ігрові дні. Перше, що ви побачите в коробці, це мініатюри монстрів. Якість відмінна за мірками настільних ігор; меньки деталізовані, з більш-менш прихованими швами. Фарбувати їх приємно, але навіть якщо ви не фанат фарбування, варто хоча б пролити їх dark shade, щоб деталі були краще видно. У особливо великих моделей (Rathalos в Ancient Forest) крила лежать окремо. Я спочатку поставився до цього скептично і очікував, що доведеться вдатися до клею або магнітів, щоб вставлені крила трималися, але вони й так, на диво, міцно тримаються. Правда, довелося обрізати на півдюйми кілочки підставки у Rathalos, щоб крила трохи щільніше прилягали до тіла. Під миняками лежать інші компоненти. Мініатюри мисливців анітрохи не поступаються якістю мініатюрам монстрів, правда зелений лайм — дивний колір для моделі (мисливців і так легко відрізнити від монстрів на полі). Поруч - купа колод карт, книги правил і пригод, двостороннє поле, картки-пам'ятки по кузні для кожного мисливця (у тому числі одна для Wildspire Wastes на випадок, якщо ви вирішите скомбінувати обидві бази). Органайзер трохи розчаровує: картки в протекторах не поміщаються у відповідні виїмки,..

Детальніше
02.09.2023

 У цій статті я буду оцінювати додаток виключно з геймплейної точки зору, тут ви не побачите оцінку відповідності лору гри так званої Тіні Лихолісся (у дівоцтві Короля Вампірів).  Доповнення вирішує кілька проблем базової гри: 1. Трохи покращує становище вільних народів, додаючи їм доп. дій завдяки кубу правителів і повноважень з доп. найму та захисту завдяки здатностям правителів. З одного боку, правителів щодо легко зробити «пробудженими» для отримання доступу до їхніх білків (наприклад, щоб «пробудити» Бранда, потрібно лише мати активними Северян і витратити куб дії зі значенням Найм), з іншого боку, Темряві їх також відносно нескладно Запам'ятати, що також дає Темряві доступ до білих «зневажених псуванням» версій правителів. Чи тут є баланс — не знаю, але фішка загалом цікава.  2. Виправляє проблему, коли гравцеві за темряву випало надто багато очей, що позбавляє його можливостей діяти на полі. Або коли випало кілька очей, а вільним народам не випали мечі чи волі заходу, що означає, що братство не просуватиметься, що робить куби з оком марними. Тепер можна витрачати куби з оком із пулу полювання, якраз щоб корептати правителів. Ти скидаєш куб з оком, тягнеш 3 жетони полювання з мішка, вибираєш один і кладеш на поле корапшена поряд з якимсь із правителів, яких ти хочеш закарпатити. При цьому в мішку є 2 жетони, які змушують скидати решту і вважаються як 0, тобто означають, по суті, провал спроби коррапшена, тобто коррапшен — це не халява для Темряви, є й ризик витратити дію марно. 3. Трохи додає більше можливостей і Темряві з Вождями Темряви. Це вирішує проблему, коли Темряві не вистачає лідерства назгулів, і вирішує проблему відсутності різноманітності абілок та бойових можливостей прислужників Темряви. Вожді ще дають такий самий куб правителів, як і вільних народів. 4. Додають вільним народам більше сенсу у пересуванні супутників полем. В базі супутників дуже рідко має сенс пересувати по полю, часто карти на кшталт..

Детальніше
01.09.2023

 А також думки про пісочниці та солянки з жанрів на тлі цієї гри. Увага: це не огляд Dead Reckoning Отже, у нас умовна пісочниця на движку умовного декбілдера. Набирай руку карт, які еволюціонуватимуть у процесі партії, обростаючи новими здібностями на пачці напівпрозорих апгрейдів в одному протекторі. Дивись, які символи доступні на картах, та розважайся на всю котушку. Катайся морем, відкривай нові землі, купуй апгрейди, захоплюй острови, вози бочки, торгуй, виробляй, мародер, обстрілюй сусіда, прокачуйте колоду і свій кораблик. Відразу про найкраще. Фіча з прокачуванням карт у декбілдингу прямий кіллер-фіча. Потренувавшись на окейній Mystic Vale і незрозумілій Edge of Darkness (не пробував), Джон Д. Клер видав унікальну систему. Кожного з 12 стартових персонажів можна прокачати аж до 4 рівня і навісити на них до 3 різних апгрейдів на свій смак. У TTS трохи криво реалізовано, а наживо, напевно, набагато прикольніше ці напівпрозорі карти напихати, створюючи суперсолдат. І намагатися колоду швидше прокручувати, щоб улюбленці знову повернулися на руку. Причому замість традиційного ігрового планшета всі стратегії в цю колоду й пхали. Кого пестуєш, такий напрямок і посилюєш, все на твій вибір. Коротше, це те, що мені найбільше сподобалося. Благо механіка руки тут нормальна (а не як у «Дюні»). Можна залишити на руці будь-які карти між ходами, і зберегти один апгрейд чекати свого ідеального носія. Тому що коли комба вперто не комбіта — це бич багатьох декбілдерів. Для атаки іншого гравця або невинних торговців у морі потрібен символ чорного прапора та енна кількість іконок з гарматами. За сумою гармат збираєш купку кубиків свого кольору та засинаєш у диво-вежу. Чи не дайсів, простих дерев'яних. Якщо дуель, то обидва збирають і сиплять у цю шайтан-машину. Скажу прямо: кубова башта для бойовки мені не подобається. Але це тому, що я, в принципі, не люблю кубомети. А тут той же кубомет в іншому форматі: закидаєте горстку дерев'яних кубиків у вежу, і вони..

Детальніше
06.08.2023

 Кубометальний кооперативний фентезійний скирміш / свого роду данжен краулер від Chip Theory Games (автори Cloudspire і Hoplomachus) з різноманітними сценаріями та фінальними босами. Особисто я віддаю перевагу доповненню (у яке можна грати як у повноцінну гру) Undertow, оскільки там більше різноманітності - правда, і правил більше. МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ + Сеттинг (не особливо серйозне фентезі з карликами) + Компоненти (купа кастомних кубиків, неопренові ігрові килимки, треї для кубиків, фішки покеру, водостійкість) + Купа різноманітних персонажів, кожен зі своїми здібностями (особливо оригінальні деякі персонажі з доповнення). Кожен персонаж має унікальне дерево кубиків-навичок, які можна розблокувати по ходу пригоди. + Важливо правильно адаптувати/прокачувати персонажів, виходячи з поточної ігрової ситуації, складу групи, ворогів та тирана + Монстри за відчуттями різні, і гравцям доводиться міняти тактику, підлаштовуючись під них + Передбачуваний і легко обчислюваний ШІ ворогів + Бої не настільки рандомні, як може здатися на перший погляд, оскільки розкид значень на кубиках невеликий і вони досить "передбачувані". + Трек запасного плану (backup plan) на планшеті гравця допомагає нівелювати невдачу (невдалі кидки кубиків) + Різноманітні зустрічі та персонажі забезпечують високу різноманітність та реграбельність. Випадковий набір ворогів також сприяє реграбельності, щоразу кидаючи нові виклики гравцям + Креативні картки зустрічей; вони пропонують кілька варіантів дій, які змушують замислитися над співвідношенням ризик-вигода. Деколи вам траплятимуться міні-ігри або нові ігрові правила. TMB не обмежується рамками "вбити всіх монстрів". + Бої відбуваються на абстрактній арені з клітин. Грамотне позиціонування дуже важливе. Гравці розставляються на полі після ворогів, що додає тактичної глибини. + Юніти та їх здоров'я представлені стаками покерних фішок, що зручно. Щоправда, так може впасти при..

Детальніше
03.08.2023

ЕКСКУРС В ІСТОРІЮ КАРТ Де і коли з'явилися карти та карткові ігри, не знає ніхто. Найперші згадки про карти датуються XII століттям та пов'язуються з країнами Азії. Згадується Китай, де грали в карти якимись довгими смужками, Індія, де карти були круглими (!), і Корея. За іншими даними карти, нібито, існували в Китаї ще у VIII столітті, коли були винайдені якісь ігри з паличками, які згодом замінили попередниками сучасних карток - смужками паперу з нанесеними на них символами. Існує ще одна версія, згідно з якою карти з'явилися у Стародавньому Єгипті.  Достовірно відомо, що до Європи карти потрапили вже до 1367 року. Точніше, з'явилися вони в Європі, мабуть, до цього, а до 1367 набули досить широкого поширення, оскільки саме цього року в місті Берні карткові ігри були заборонені. Про історію карткових ігор у Росії також відомо небагато. Карти проникли до нашої країни десь у середині минулого тисячоліття, а 1817 року в Санкт-Петербурзі на Імператорській картковій фабриці було налагоджено промислове виробництво. Карткові ігри зазвичай поділяють на комерційні та азартні. До комерційних відносять ігри, що вимагають більш-менш значних інтелектуальних зусиль від гравців («бридж», «преферанс», «віст» та ін.), а до азартних — ігри, де визначальну роль відіграє випадок («блекджек», «бура») ). Існують інші класифікації карткових ігор, наприклад, виділяють ігри на скидання карт («відьма»), ігри на відбій («дурень»), ігри на набір хабарів («бриск»), ігри на набір очок на хабарах («тисяча») , ігри на старшинство комбінацій («покер»).  Все це так звані традиційні карткові ігри, відомі, мабуть, кожному. Адже в «дурня», «відьму» та «п'яницю» грає у нас буквально вся країна (цікаво, чому найпопулярніші ігри у нас мають виключно негативні назви?). Але нас, звичайно, більше цікавлять інші карткові ігри — настільні. Власне до настільних ігор (називається іноді ще настільно-друкованими іграми) в Росії відносять і традиційні ігри з полями, фішками та..

Детальніше
01.08.2023

 «Галерист» я придбав у той час, коли вже затих той вау-ефект від різноманіття настільних ігор та механік і огляди на все поспіль я вже не писав. Проте «Галерист» варто все-таки згадати, оскільки ця гра відрізняється гарним накладенням механік на тему і без зайвих умовностей. Гравці постають конкуруючими галеристами з порожніми галереями, двома помічниками та десятком анкет послідовників. Завдання кожного гравця — заповнювати свою галерею витворами мистецтва, запрошувати відвідувачів, яким нема куди витратити гроші, та збувати полотна та скульптури за прийнятною ціною. Найуспішніший галерист перемагає. Успіх визначається заробленими грошима, що приємніше, ніж лічильник абстрактних ПО по периметру ігрового поля. А оскільки ці гроші доводиться багато витрачати протягом гри, доводиться грамотно ними розпоряджатися. "Галерист" не претендує на хардкорність. Навпаки, його правила настільки прості, що легко засвоять люди без настільного досвіду; випробувано на родичах, які не ходили далі за «Руммікуб». Та наша партія була в якомусь сенсі феноменальною: нам вдалося максимально підвищити популярність п'ятьом художникам. Тригером кінця гри є підвищення популярності хоча б двом. У грі немає фіксованого числа раундів, а є три події, які знаменують наближення кінця гри. Щойно два з них спрацьовують, гра закінчується. Другим тригером є відвідувачі, які поступово виходять на поле та в якийсь момент закінчуються. Третім є квитки до каси, які й потрібні, щоб цих відвідувачів залучати. Відвідувачі поділяються на ВІПів, інвесторів та колекціонерів. ВІПи підвищують вплив галериста, колекціонери допомагають популяризувати художників, а інвестори несуть гроші. І наповненість ними галереї багаторазово посилюють можливості галериста.  У грі всього вісім дій, попарно поділених між чотирма локаціями. У «Поселенні художників» гравці купують витвори мистецтва або шукають невідомі таланти з метою їх промоутити. З останніми гравці укладають свого роду..

Детальніше
30.07.2023

 На великій швидкості болід "Формули-1" наближається до піт-стопу. Зупинитися чи проїхати? Заїзд у бокси – це втрачені секунди, за які суперники помчать уперед. Але чи вистачить шин до фінішу, якщо промчати повз? Проїхати чи зупинитися? До чого це я? Просто згадалися ігри, де треба ухвалювати аналогічне рішення. Таких ігор у мене в колекції дві. І якщо перша досить відома, то про другу, певен, чули мало хто... CAN'T STOP Не потрібно бути крутим настільником або фахівцем з теорії ймовірностей, щоб зрозуміти: на двох кубиках у сумі може випасти лише число в діапазоні від 2 до 12, причому середні значення випадають частіше ніж крайні. Ігрове поле для Can't Stop є не правильним восьмикутником, як може здатися на перший погляд, а одинадцять незалежних доріжок різної довжини з номерами від 2 до 12. Крайні доріжки складаються всього з трьох клітин, зате центральна, відповідна сімці, майже в п'ять разів довше. Завдання просте - першим пробігти доріжку до кінця. Насправді це виглядає так. Гравець у свій хід отримує чотири кубики і три фішки нейтрального (білого) кольору - вони спільні для всіх, хто грає. Він кидає кубики і на власний розсуд ділить їх на пари, визначаючи тим самим номери двох доріжок, якими має право рухатися. Тепер він має два ходи — по одному за кожну пару кубиків. Якщо відповідній доріжці вже є біла фішка, вона просувається однією клітину вперед; якщо ні - гравець зобов'язаний виставити білу фішку на відповідну доріжку (навіть якщо він цього не хоче). Звісно, для цього він повинен мати цю білу фішку — а їх лише три...  Так, треба сказати про заборонені доріжки. Туди, де хтось (можливо, ти сам) уже дійшов до кінця, більше білу фішку ставити не можна. Якщо рух по одній з доріжок неможливий (доріжка заборонена чи ні вільної білої фішки) — нічого страшного, замість двох ходів буде зроблено один. Більше того, іноді буває вигідно поєднати кубики саме так, щоб просунутися тільки в одному місці (скажімо, для того, щоб..

Детальніше
29.07.2023

 «Кожен крок дається все важче. Мої ноги важко відриваються від землі. Вже третій день ми блукаємо цією негостинною місцевістю. Наприкінці подорожі на нас, ймовірно, чекає важка та кривава битва. Не знаю, чи я зможу битися в такому стані. Кажуть, сила армії - це сила кожного солдата у її складі; якщо це правильно, то наші шанси на перемогу мізерні. Боюся, ми зазнаємо поразки». — Останній запис у щоденнику, знайденому серед закривавлених трупів орків. На щастя, гравцям таке не загрожує: у настільній грі Warhammer: Diskwars вони одразу потраплять у гущу бою. Гра випущена в 2013 році в сеттингу Warhammer Fantasy - одного з найпопулярніших ігрових всесвітів. Але, на відміну від старшого брата, відомого своїми мініатюрами і боями, що розтягуються на багато годин, ця гра вміщається в одну напрочуд невелику коробку. Проте всередині знаходяться аж 62 юніти. Це стало можливим тому, що юніти відображаються не мініатюрами, а двосторонніми дисками із щільного картону трьох розмірів: малого, середнього та великого. Влаштовані всі диски однаково: зверху розташовані 4 цифри, що позначають рух, атаку, контратаку та здоров'я юніту. Більшу частину диска займає зображення, під ним – назва та три іконки: це ціна, раса та приналежність до певного сету (в даному випадку – базового). Деякі юніти також мають параметр стійкості.  Крім того, в коробці гравці знайдуться тайли місцевості різноманітних форм та розмірів, що додають ігровому полю різноманітності. Є і купа жетонів (травм, активацій, поранень, кутів поля та ін.) плюс три кастомні куби та один стандартний, а також майже 50 карт: колоди розстановки, місцевості, сценаріїв та наказів. І постійний супутник ігор за «Вархаммером» — лінійка (тут вона потрібна лише для дистанційного бою). На початку партії варто переконатися, що поверхня столу не слизька. В ідеалі варто вистелити зелену або коричневу (під колір реального поля бою) тканину. Тим часом гравці обирають фракції та збирають армію за смаком на..

Детальніше