Статті

Всі статті магазину Lelekan (Лелекан) Настільні ігри
17.05.2024

ОНОВЛЕННЯ ТОВАРУ Всім привіт, раді повідомити Вас про наше супер велике оновлення товарів. Зустрічайте  свіженьке надходження та новинки нашого магазину :) Поспішіть, ігри чудові та на всі смаки, встигніть купити першими:)7 Чудес (7 Wonders) (укр)7 Чудес: Дуель (7 Wonders: Duel) (укр)Володар Токіо (King of Tokyo) (укр)Володар Токіо: Лютоборщ (King of Tokyo: Lutoborshch) (доповнення) (укр)Вулик: Кишеньковий (Hive Pocket) (укр)Геометрія Уяви (Imagine) (укр)Діксіт (Dixit) Діксіт 3 : Подорожі (Dixit 3 : Journey) (доповнення) (укр) Діксіт 4: Початок (Dixit 4: Origins) (доповнення) (укр) Діксіт Дісней Діксіт Одісея (Dixit Odyssey) (укр) Картографи (Cartographers: A Roll Player Tale) (укр) Настільна гра "Буп" Настільна гра "Володар Токіо. Національний монстр 2. Громопес" Настільна гра "Володар Токіо. Ще більше люті" Настільна гра "Евердел" Настільна гра "Евердел. Дзвінограй" Настільна гра "Крила. Фан Арт Пак (UA)" Настільна гра "Кримінальні хроніки" Настільна гра "Ктулху. Смерть може вмерти" Настільна гра "Місто щастя" Настільна гра "Пекельний трамвай" Настільна гра "Салем 1692" Настільна гра "Цинічні історії" Пандемія (Pandemic) (укр) Саботер (укр) (Saboteur) АКЦІЙНІ ПОЗИЦІЇ Пропонуємо ознайомитись з акційними позиціями, які приємно здивують Ваш гаманець) Intention Інтенція: Епоха Спраги (Intention) Крила (Wingspan) (укр) Нескінченна зима: Палеоамериканці (Endless Winter: Paleoamericans) (укр) Десятий Рівень (Level 10) (укр) 5 Секунд (5 Seconds) (укр) 5 Секунд Юніор (5 Seconds Junior) (укр) Марсолови ..

Детальніше
09.05.2024

ОГЛЯД ГРИ EL GRANDE Ель Гранде повернувся! Для тих, хто не знайомий, El Grande, є однією з чудових канонічних ігор у нашому хобі. Кожен подкаст, список і форум, які виходять за межі Cult of the New, вважають її однією з найкращих ігор, які коли-небудь публікувалися. Це не дарма. «Ель Гранде» — це, по суті, шедевр. LE GRAND El Grande — це гра про контроль регіонів, у якій гравці прагнуть накопичити політичну владу по всій Іспанії. Є дев’ять раундів, кожен з яких відбувається за однаковою схемою: гравці роблять ставку на порядок ходу, потім обирають одну з п’яти доступних для цього раунду карт дій, викладаючи на поле кілька своїх кабальєро. Кожні три раунди гравці забивають на дошці. Велика частина краси та блиску дизайну полягає в тому, як ці два — 2! — рішення сплетені разом. Здавалося б, проведення торгів просте. Кожен гравець починає гру з 13 картками, пронумерованими від 1 до 13. Чим більшу карту ви ставите в кожному раунді, тим раніше ви вийдете в цьому раунді, але є два недоліки. Проблема номер один: що нижча ваша карта, то більше кабальєро — міплів, які ви розміщуєте на дошці, щоб позначити свій вплив, — ви можете додати з пулу до свого особистого запасу. Підступ номер два: гравець, який зробив найменшу ставку в будь-якому раунді, першим робить ставку на наступний.  Далі є карти дій, розділені на п’ять унікальних колод. Дії на картках впливають на поле різними способами, але здебільшого вони зводяться до розміщення, переміщення та видалення кабальєро. Вибір є глибоко політичним і передбачає багато розмов за столом. Велика сесія Ель-Гранде - це розбурхане морське дно угод, зрад і махінацій. У нижній частині кожної картки дій також міститься від 1 до 5 кабальєро, що вказує на ступінь впливу, який ви можете зробити на дошці цього ходу. Є, звичайно, деякі обмеження щодо розміщення. На дошці, про яку ще не згадується, стоїть Ель Рей, король, який відвідує різні провінції свого королівства. Його позиція критична. Кабальєро..

Детальніше
18.04.2024

ОГЛЯД НАСТІЛЬНОЇ ГРИ PINATA У грі Piñata гравці беруть на себе роль дітей на святкуванні дня народження, обоє намагаються з усіх сил зламати піньяту та отримати всередині смачну цукерку. Розумне керування вашими картками допоможе вам першим розкрити цю оболонку пап’є-маше. Піньята — це весела швидка карткова гра для двох гравців, у якій гравці протистоять один одному, обидва намагаються отримати якомога більше цукерок певного кольору, щоб виграти бажані медалі. Будь першим, хто заробить 3 медалі та стань переможцем вечірки до дня народження! Piñata постачається з 4 полями для маркерів великого розміру, які вказують, скільки цукерок належить на цій картці та чи намагаєтеся ви грати низько чи високо. Колода з 54 карт червоного, жовтого, зеленого, фіолетового, рожевого та білого кольорів (джокерів), кожна з різними номерами. 5 карток медалей, які використовуються для відзначення перемоги. Значення на медальній картці вказує, скільки цукерок цього кольору потрібно, щоб отримати медаль.  Кілька дерев’яних цукерок чудової форми в непрозорому тканинному пакеті.ПРИГОТУВАННЯ ДО ГРИ Приготувати Piñata швидко та легко. Перемішайте великі дошки (і випадковим чином переверніть їх набік) і розкладіть між обома гравцями в порядку від 1 до 4. Витягніть випадкову кількість цукерок із мішка відповідно до числа на кожній плитці та покладіть туди цукерки. Повторюйте, доки на кожній великій дошці не буде правильна кількість цукерок. Розкладіть 5 нагородних карток збоку.Перетасуйте колоду і роздайте кожному гравцеві по 8 карт. Виберіть першого гравця та починайте гру. ІГРОВИЙ ПРОЦЕС Мета гри «Піньята» полягає в тому, щоб гравець зіграв певні карти на своїй стороні кожної великої дошки «Піньята». Дошка зі стрілкою, спрямованою вгору, означає, що гравець намагається розіграти комбінацію карт із найбільшим значенням очок, тоді як стрілка вниз означає найменше значення очок. Кількість цукерок на кожній дошці визначає, скільки..

Детальніше
11.04.2024

 У 1995 році Клаус Тойбер представив світові Settlers of Catan. Того року він виграв Spiel des Jahres і, без жодних гіпербол, назавжди змінив настільні ігри. Через чотири роки Тойбер запустив свою гру у відкритий космос із The Starfarers of Catan. Ця версія включала набагато більшу дошку з планетними системами, нові ресурси для збору та одну велику ракету на гравця. На жаль, виробничі аспекти підвели гру. Ракета та деталі, які до неї прикріплюються, часто ламаються під час повторних дій. У результаті Starfarers зникли з прилавків, залишивши неоднозначну спадщину. З того часу Settlers of Catan було перейменовано на Catan із багатьма розширеннями. Такі люди, як я, які давно чули про те, що Starfarers кращі за стандартний Catan, терпляче чекали перевидання Starfarers. У 2019 році це перевидання нарешті потрапило в магазини. Він поставлявся з покращеними пластиковими деталями та модульним полем. Але чи справді Catan: Starfarers щось хороше? І чи може він бути кращим за Catan? Давайте подамо гру до столу, щоб самі переконатися, чи не так? ПРИГОТУВАННЯ ДО ГРИ Ви почнете зі створення ігрового поля. Воно складається з шести частин головоломки розміром 11 x 11 дюймів, які після збору матимуть кілька порожніх місць, які ви заповните відповідними частинами долілиць. В альманасі гри запропоновано налаштування першої гри, включно з тим, які планетарні системи (відповідні фігури до порожніх місць) куди йдуть, а також позиції стартових фігур кожного гравця в основі поля. Ми дотримувалися цього і виявили, що це призвело до добре збалансованої першої гри, але потім змінили приготування для наступних ігор.  Планети в кожній планетарній системі мають свій символ. Знайдіть відповідні диски та покладіть їх символом догори на кожну планету. Відкладіть усі інші диски вбік.  Помістіть усі картки ресурсів у лоток, що входить до комплекту, переконавшись, що картки товарів увійшли в слот, позначений 2:1. Кожна з інших карт..

Детальніше
28.03.2024

ОГЛЯД ГРИ PIES Мені подобаються старі картини та ілюстрації фруктів, подібних до тих, що можна знайти в підручниках ботаніки кінця 1800-х років. Увага до деталей вражає, градації відтінків і форм, недоліки. Картки для Pies захопила мене, з любов’ю виконана робота в ідентичному стилі. Я виявив, що застряг у картках, переглядаючи їх. Ці картки створюють світ із виразним пасторальним відчуттям, корінець книги вкритий пилом. Потім я підійшов до жетонів із вирізаним на них пиріжком, і почав хвилюватися. Вони не відчували себе естетичними. Я вловив себе на думці про стару письменницьку сентенцію: «Капелюха на капелюха не одягни». Pies — це нібито гра, яка дає можливості, і її продають як таку, але це категорично невірно. Немає мастей, немає тиску, якого потрібно слідувати, немає козирів. Гра не демонструє жодної з визначальних характеристик жанру. Це гра-аукціон, присвячена збору фруктів і рецептів, щоб перетворити їх на пироги. Кожен гравець по одному кладе картку зі своєї руки на середину столу. Потім, від найвищої карти до найменшої, кожен може вибрати будь-яку зі зіграних карт, щоб додати до своєї таблиці. На деяких картках є рецепти, які вимагають поєднання фруктів, тоді як інші надають вам негайний бонус. Бонусом можуть бути три жетони Pi, які можуть змінювати значення карти, якою ви граєте, можливість вкрасти картку в іншого гравця або вищезгаданий пес, який захищає вашу картину від крадіжки. Якщо ви успішно зібрали необхідні комбінації фруктів, ви можете перегорнути картку з рецептом і викинути відповідний фрукт. Ця перевернута карта тепер заблокована, це безпечне джерело очок наприкінці гри. Від початку до кінця Pies нудні. Є дуже мало рішень. Гра в карти рідко буває цікавою. Якість рішень знаходиться десь між обмеженим і відсутнім. Єдина насолода, яку можна знайти, полягає в тому, що ви граєте в жетон Пі, який змінює значення вашої карти на 3,14, щоб ваша карта була рівно на 0,14 вище, ніж карта іншого гравця. Собача карта виникає..

Детальніше
21.03.2024

 Project GIPF — це серія з восьми абстрактних стратегічних ігор, розроблених Крісом Бермом. Кожна гра має шестикутну ігрову зону та передбачає зменшення кількості фігур або механіки ігрової зони. Те, як вони підходять до цих елементів, не тільки унікальне, але й поєднує в собі те, що, на мою думку, є найкращими якостями в більшості тез: прості правила, які розкривають складну гру. Якщо ви ніколи не чули про ігри Project GIPF, GIPF, TAMSK, ZÈRTZ, DVONN, YINSH, PÜNCT, TZAAR і LYNGK, я заохочую вас пошукати їх у картонній формі або в цифровому вигляді онлайн. Вони варті вашого часу. Сьогоднішня гра: ТАМСК Перш ніж я почну, я знаю, що деякі прихильники можуть заперечити проти включення TAMSK сюди. Це тому, що в 2007 році, коли Брум представив TZAAR, він заявив, що він замінить TAMSK у проекті GIPF. добре. Коли ви пишете відгук про проект GIPF, не соромтеся його не згадувати. Граючи в TAMSK, я знаю, що він заслуговує на згадку кожного разу, коли з’являється проект GIPF. Це тому, що TAMSK, гра про врівноваження падаючого піску часу проти дошки, яка швидко зменшується, є чудовою грою. Чудова гра.ІГРОВИЙ ПРОЦЕС Гра відбувається на шестикутному чорному полі, розташованому між ними. У кожного гравця є три таймери у формі пісочного годинника; один бере чорні таймери, а інший бере червоні. У вас також буде 32 білих кільця.  На початку кожного ходу ви візьмете один із своїх трьох пісочних годинників, перевернете його та помістите в будь-яку доступну трубу поруч із тим, де він почався. Потім ви покладете одне зі своїх кілець на пісочний годинник, де воно впаде навколо трубки, в якій лежить пісочний годинник. Щойно один гравець помістить пісочний годинник у трубку, наступний гравець може рухатися. Їм не потрібно чекати, поки кільце пронесеться по щойно зіграному пісочному годиннику. Коли трубка має кільця, що дорівнюють її висоті, ця трубка виходить з гри. Це означає, що крайні труби можна грати лише один раз, друге «кільце» гексів —..

Детальніше
07.03.2024

 У цьому огляді хочу розповісти про не зовсім звичайну настільну гру. Незвичайна вона з двох (навіть трьох) причин: по-перше, вона створена за мотивами популярної комп'ютерної гри (ні-ні, це не цивілізація), по-друге, ця гра – бойовик. Справжнісінький бойовик у настільному втіленні! І по-третє - гра вдалася, що, як ви розумієте, не завжди виходить у ігор (або фільмів) за відомими франшизами. Отже, зустрічайте: Gears of War, або «Шестірня війни»! Настільна гра Gears of War випущена за однойменною комп'ютерною грою, випущеною на РС і приставках у трьох частинах, що завоювала чималу популярність. Чесно кажучи, в першоджерело я не грав, тому навіть не в курсі, хто такі Локасти і чому вони воюють із людьми. Тоді, запитаєте ви, як я її купив, якщо не шанувальник цієї гри на комп'ютері? З кількох причин: FFG, Корі Конічка та шикарний Штучний Інтелект (ШІ). Гра обіцяла небачений досі ШІ супротивника (так, це кооперативна гра, в якій від одного до чотирьох чоловік протистоять картонному бовдуру), і, забігаючи вперед, скажу, що розробнику вдалося повною мірою реалізувати ілюзію того, що з вами грає досить розумний супротивник. А знадобилося для цього всього лише колода карт! Дуже незвичайний жанр гри. Хоч до цього і виходили ігри подібного змісту (Doom, Space Hulk), але це було досить давно і в кожній з них був гравець-лиходій. Так ось, це справжнісінький тактичний шутер! Цікаво, як Коничці вдалося адекватно перенести пекельну стрілялку з комп'ютера на стіл та ще й перетворити її на мультиплеєр? Чудеса, та й годі…  Мабуть, розповім про склад коробки. Так як Gears of War випустила FFG, то якість мініатюр і карт не слід згадувати окремо - і так зрозуміло, що воно чудово. Хоча все ж таки трохи зупинюся на миньках – таких якісних я не бачив ніде в настолках (ну чи мені так здається). Деталізація відмінна, видно кожну дрібницю, та й розміром вони не підкачали. Художник, що мені фарбував мініатюри, зазначив, що фарбувати їх було одночасно і легко, і важко..

Детальніше
29.02.2024

ОГЛЯД У грі Periodic: a Game of the Elements (надалі просто Periodic) гравці змагаються, щоб збирати набори елементів і розвивати свої дослідження, переміщаючись періодичною таблицею. Виконання цього дослідження вимагає енергії, але її дуже багато. Гравцям потрібно буде ефективно використовувати свої резерви, щоб знайти елементи, необхідні для завершення карток цілей і просування по доріжці досягнень. Коли гра закінчується, очки заробляються за досягнуті цілі, а також за трек досягнень, і перемагає гравець, який набрав найбільшу кількість очок. Якщо вам просто цікаво дізнатися, що я думаю про Periodic, не соромтеся прокрутити вниз до розділу «Думки». Для решти…ПРИГОТУВАННЯ Приготування Periodic відносно просте. Ігрова дошка розкладена, а 8 карток групи елементів розташовані навколо неї випадковим чином, по 4 з обох боків від дошки. Карти з цілями розділені за кольором і перетасовані в чотири колоди обличчям донизу. Вони розміщуються над ігровим полем, а верхня карта кожної перевернута обличчям догори. На картках цілей зображені певні набори елементів. Потім кубики цілей, які відповідають карткам цілей, розміщуються на кожному з цих елементів, бонусні плитки для кожної стопки карток цілей розміщуються над відповідними картками цілей, а жетони лабораторії відкладаються збоку. Нарешті, одна енергія поміщається на кожну з періодичних тенденцій під періодичною таблицею. Після вибору кольору свого гравця та збору своїх фігур кожен гравець отримує трохи енергії, щоб почати гру. Після того, як початкового гравця буде обрано, кожен гравець покладе один зі своїх маркерів доріжки на одну з карток групи елементів (продиктованих порядком ходу), свою флягу на елемент з найменшим номером, який відповідає цій групі елементів, а потім інший маркер доріжки на перше місце доріжки досягнень. Тепер ви готові грати в Periodic.ПЕРЕМІЩЕННЯ У Periodic гравці використовуватимуть енергію, щоб пересувати свої флакони по ігровій дошці, щоб вони могли знайти елементи,..

Детальніше
22.02.2024

 У Tales of Arabian Nights на вас чекають пригоди, пошуки слави та забавні ситуації. Ви будете блукати чарівними землями, зустрічати султанів і жебраків, а часом і злодюжок. На вас чекають непрості випробування ваших навичок, адже мета — побудувати свою долю своїми руками та занести історію про найбільшу пригоду до Книги арабських ночей.КОМПОНЕНТИ  Серед компонентів гри увагу на себе відразу звертає Книга історій, що на вигляд нагадує древні книги-ігри. Цей товстяний том важить, мабуть, 75 відсотків від загального обсягу гри. Її постійний і важливий супутник - таблиця реакцій. Також у коробці знаходяться 4 колоди карт (зустрічей, скарбів, статусів та квестів), довідкові листи, жетони навичок, маркери очок долі та слави, 3 жетони часу доби та ігрове поле. Плюс картонні персонажі для кожного з гравців (до 6), маркери багатства, походження, цілі та аркуш персонажа. І три кубики: один — кубик долі, два інші — звичайні куби. Ілюстрації дуже красиві, якість компонентів не викликає нарікань, крім злегка вигнутого поля.ЦІЛЬ ГРИ Справжня мета гри — це поринути в історію своїх пригод, проте формальний переможець є: перший, хто виконає свою мету, набравши і очки долі, і очки слави у певному обсязі, а потім повернеться до Багдада, — перемагає. ПРИГОТУВАННЯ ДО ГРИ Гра розкладається досить швидко та просто. Кожен бере аркуш свого персонажа, відповідні маркери та картонну фігурку і ставить її до Багдада, а маркери багатства, слави та долі — на стартові поділки на треку збоку від ігрового поля. Після цього кожен тягне картою квесту. Усі вони різні та вимагають виконання певних умов. Наприклад, побувати у певних місцях, вивчити певні навички чи повернутися додому, побувавши у рабстві. За виконання квестів нагороджують очками слави та долі, а часом багатством чи навичками. Потім поруч із полем кладуться колоди карт зустрічей, скарбів, квестів та статусів. Останні краще розкласти в алфавітному порядку обличчям догори, щоб швидше..

Детальніше
19.02.2024

 Дизайнер Скотт Алмес найвідоміший за серію ігор Tiny Epic, опубліковану під його лейблом Gamelyn Games. Наша команда переглянула близько п’яти з них, і ми загалом вважали ці ігри нормальними — нічого неймовірно особливого, але й нічого неймовірно поганого. Тоді я переглянув Roller Coaster Rush, ще один дизайн Алмеса, і це, мабуть, була найгірша гра, в яку я грав у 2023 році. Справді жахлива. Тож, виходячи виключно з упередженості щодо недавнього, я трохи злякався, коли відкрив коробку випуску 2022 року Beer & Bread, опублікованого в США Capstone Games. Майже одразу ці страхи зникли. Якби Beer & Bread потрапили на мій стіл у 2023 році, я, ймовірно, назвав би її своєю улюбленою грою лише для двох гравців, просто випереджаючи Sky Team.ТРОХИ ЦЬОГО, АЛЕ НЕ БІЛЬШЕ ТОГО Моя оцінка Beer & Bread починається з системи підрахунку балів. Трохи схожий на «Між двома містами», «Новий ковчег», «Тигр і Євфрат» та інші класики, «Пиво та хліб» — це гонка за очками, виконуючи замовлення на двох різних наборах карток, картках пива та картках хліба. Менший із двох результатів стає остаточним результатом гравця, тому балансування є ключовим для перемоги. Кожен гравець представляє безіменне село над потоком від села-суперника. Протягом шести років села проводитимуть дружні змагання, щоб побачити, хто зробить більше пива та хліба. Кожен рік – коло, і кожен круг – простий. Маючи руку з п’яти карт, гравці повинні використовувати карту для однієї з трьох її функцій.   Harvest and Store, який виробляє один із п’яти ресурсів гри, який зберігатиметься на складі з дев’ятьма приміщеннями.  Виготовлення та продаж, функція виконання замовлення, яка вимагає від гравця витратити 4-7 ресурсів, щоб отримати картку  Оновіть і очистіть, вимагаючи від гравця засунути картку під певні частини своєї сторони дошки, щоб мати постійну або кінцеву силу. Це також дозволяє переміщати залікові картки з пекарні та/або пивоварні, щоб отримати окуляри в кінці..

Детальніше