Пандемія українське видання

31.10.2020

Супутні товари

 
к-сть гравців: 2-4 гравці
час: 45 хв.
вік: 8+
складність: 2,41/5


  Пандемія - кооперативна настільна гра. У пандемії у всьому світі одночасно спалахнуло кілька вірулентних захворювань! Гравці є спеціалістами з боротьби з хворобами, метою яких є лікування гарячих точок, досліджуючи засоби лікування кожної з чотирьох напастей, перш ніж вони вийдуть з-під контролю.

На ігровій дошці зображено кілька основних населених пунктів на Землі. На кожному ході гравець може використовувати до чотирьох дій для подорожі між містами, лікування заражених популяцій, виявлення ліків або побудови дослідницької станції. Колода карт надає гравцям ці здібності, але замішані у цій колоді епідемія! картки, що прискорюють та активізують діяльність хвороб. Друга, окрема колода карт контролює "нормальне" поширення інфекцій.

Беручи унікальну роль у команді, гравці повинні планувати свою стратегію, поєднуючись із сильними сторонами своїх фахівців, щоб перемогти хвороби. Наприклад, Експерт з операцій може будувати дослідницькі станції, які необхідні для лікування ліків від хвороб і які забезпечують більшу мобільність між містами; вченому потрібні лише чотири картки певної хвороби, щоб вилікувати її замість звичайних п’яти, але хвороби швидко поширюються і час закінчується. Якщо одна або кілька хвороб поширюються після одужання або проходить занадто багато часу, всі гравці програють. Якщо вони вилікують чотири хвороби, вони всі переможуть!

Видання Pandemic 2013 року включає двох нових персонажів - планувальника на випадок надзвичайних ситуацій та спеціаліста з карантину - недоступних у попередніх версіях гри.

«Пандемія» - перша гра з серії «Пандемія».

Покажемо Пандемії, хто є хто    

Перед вами ексклюзивна українська версія. У цьому виданні на карті з'явилася столиця України - місто Київ. Тепер від кожного з нас залежить доля рідної країни і цілого світу.Перед початком гри

    Розкладаємо ігрове поле, яке представляє з себе карту світу з містами. Згідно з правилами гри, в деяких містах розкладаємо кубики хвороб. У спеціально відведені місця на полі, кладемо маркер спалахів вірусів, маркер поширення хвороб, колоду карт хвороб, а також життєво необхідні пробірки з ліками.

        

    Кожен гравець отримує пам'ятку і випадкову роль в грі: лікар, диспетчер, вчений, фахівець з карантину, дослідник, інженер і експерт з надзвичайних ситуацій. Кожна роль має свої, унікальні особливості. Всі учасники науково-рятувальної експедиції відправляється на старт: в першу дослідну станцію в місті Атланта (США).


Початок гри

    Кожний хід гавця поділяється на три фази:    

  • Здійснити від одного до чотирьох дій (перемістити фішку гравця в інше місто, побудувати дослідну станцію, вилікувати від хвороби, винайти ліки, обмінятися досвідом з іншим гравцем). Можна здійснювати різні дії, можна однакові, але не більше чотирьох.
  • Взяти з колоди 2 карти гравців. Правильно зібрані комбінації карт допоможуть вам у винаході ліків, будівництві дослідних станцій в тих чи інших містах і т.д. Збирайте карти гравців, щоб після, зіграти їх максимально вигідно. Але пам'ятайте, що на руці може бути до 7 карт.
  • Виявити хворобу (взяти деяку кількість карт з колоди хвороб). Візьміть з колоди стільки карт, скільки вказано під маркером поширення хвороб і розкладіть по одному кубику хвороби на міста, зазначені на картах.
Після цих трьох фаз, хід передається наступному гравцеві. Пам'ятайте, що Пандемія - кооперативна гра, а це означає, що свої ходи ви можете і повинні обговорювати з іншими гравцями, адже у вас єдина мета - перемогти віруси. Не соромтеся промовляти свої плани вголос.

Епідемія і спалахи хвороб        

      Погодьтеся, не найприємніші слова. У грі вони теж не обіцяють нічого хорошого. Якщо в фазі набору з колоди карт гравців, одному з учасників випадає картка Епідемія, тоді він зобов'язаний перемістити маркер поширення хвороби на одиницю вперед, з колоди хвороб взяти карту з назвою міста, в який повинен покласти відразу 3 кубика хвороб.


    Спалах хвороби ще гірше епідемії. Якщо в результаті гри, ви повинні покласти кубик хвороби на місто, в якому вже є три кубика, відбувається Спалах хвороби. Для початку пересуньте маркер спалаху на одиницю вперед, а після розмістіть по одному кубику хвороби в містах, сусідніх з тим, в якому стався спалах. Як ви розумієте, спалах хвороби, може спричинити за собою цілий ланцюжок спалахів в інших містах.

Ціль гри

    Команда дослідників переможе в тому випадку, якщо винайде ліки від 4 хвороб. Команда програє, якщо маркер спалахів хвороб досягне своєї останньої позначки на полі або коли закінчуються кубики однієї із хвороб або закінчується колода карт.

Для кого ця гра

    Пандемія - гра, давно завоювала серця любителів настолок у всьому світі. Якісна, збалансована гра, яка обов'язково сподобається любителям кооперативних ігор, таких як Робінзон Крузо, Заборонене Острів або Заборонене Небо. В асортименті також є локалізація гри російською.